01000100 01001110
Bir Adım Önde
SSS

Sıkça Sorulan Sorular | SSS

Detaynet olarak sunduğumuz çözümler hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdik.
Aşağıdaki kategorilere tıklayarak merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Web Uygulama & Geliştirme

Basit Web Kimler için Uygundur?

Basic Web; Temel amacı kurumsal kimliğini, faaliyet alanlarını, hizmetlerini ve iletişim bilgilerini internete taşımak olan firmalar ve ayrıca şahıslar için uygundur.

Pro Web’in Smart Web’ten Farkı Nedir?

Pro Web; Temel amacı etkileşim olan online alışveriş, haber, portal vb. profesyonel ve içerik tabanlı sistemler oluşturmak isteyen kişi ya da firmalar veya kurumsal firma web siteleri için uygundur. Smart Web ise Pro Web'in iş zekası (BI), ERP, IoT gibi son teknolojiler ile desteklenerek güçlendirildiği akıllı web modelidir. Amacı işini büyütmek ve geliştirmek olan kurumsal firmalar için uygundur.

İnteraktif

SEM/ SEO Farkı Nedir?

SEO (arama motoru optimizasyonu) ve SEM (arama motoru pazarlaması) çoğunlukla birbiri yerine kullanılan ifadelerdir ancak farklı süreçlere hizmet eder.

SEO  (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) Web sitenizin kodlama sürecinden başlayarak yayın sonrası süreçte devam eden sürekli bir servistir. Farklı metodlar uygulanarak arama motorlarının organik sonuçlarında sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar.

SEM (Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması) dijital reklam satın alma hizmetidir. Arama sonuçlarında diğer web sitelerinin önüne geçme işleminin, arama motorlarına ödenen belirli ücretler ile sağlanmasıdır. SEM faaliyetleri çeşitli isimlerle de anılmaktadır. Bunun en bilineni Google Ads hizmetidir.

Seo uzun süreçli ve sabır isteyen çalışmaları kapsar ve uzun vadede kalıcı fayda sağlar. SEM ise kısa zamanda, hızlı fayda sağlayan bütçeye bağlı bir işlemdir.

Grafik Tasarım ile UX/UI Tasarım Farkı Nedir?

Grafik tasarım, dijital görsellerin işlenerek alanına uygun hale getirilme sürecinin tamamını kapsar. Sosyal medya görsel tasarımından broşür tasarımına kadar geniş bir yelpazede ele alınabilir. UX/UI tasarım, kullanıcı alışkanlıklarının ve deneyimlerinin (UX) arayüz tasarım (UI) sürecine dahil edildiği uzmanlık alanıdır. Özellikle bir web sitesi dizayn edilirken UX, arayüz tasarımı yapmaktan çok kullanıcıların tasarım üzerindeki etkileşiminin nasıl olacağı ile ilgilenir. UI ise grafik elementlerinden oluşan tasarımsal işlemlerdir.

facebook icon instagram icon youtube icon linkedin icon twitter icon
Kurumsal Firmamız Hakkında Kurumsal Bilgiler Departmanlarımız Sosyal Sorumluluk Müşterilerimiz İş Ortaklarımız Çözüm Ortaklarımız Kariyer
Çözümlerimiz Web Uygulama & Geliştirme Kurumsal Yazılım Geliştirme İnteraktif Danışmanlık Veri Merkezi ve Bulut Operasyon
İletişim SSS İletişim Formu Çağrı Merkezi Lokasyon
Daha Fazla... Teknolojilerimiz Haberler DN Blog
predoova logo dncore logo dnserver logo cios logo