01000100 01001110
Bir Adım Önde
SSS

Sıkça Sorulan Sorular | SSS

Detaynet olarak sunduğumuz çözümler hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdik.
Aşağıdaki kategorilere tıklayarak merak ettiğiniz soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Web Uygulama & Geliştirme

Basit Web Kimler için Uygundur?

Basic Web; Temel amacı kurumsal kimliğini, faaliyet alanlarını, hizmetlerini ve iletişim bilgilerini internete taşımak olan firmalar ve ayrıca şahıslar için uygundur.

Pro Web’in Smart Web’ten Farkı Nedir?

Pro Web; Temel amacı etkileşim olan online alışveriş, haber, portal vb. profesyonel ve içerik tabanlı sistemler oluşturmak isteyen kişi ya da firmalar veya kurumsal firma web siteleri için uygundur. Smart Web ise Pro Web'in iş zekası (BI), ERP, IoT gibi son teknolojiler ile desteklenerek güçlendirildiği akıllı web modelidir. Amacı işini büyütmek ve geliştirmek olan kurumsal firmalar için uygundur.

İnteraktif

Kurumsal kimlik tasarımı neden önemlidir?

Firmanızın geleneksel veya dijital platformlarda müşterinizin aklında yer edinebilmesi, rekabet süreçlerinde profesyonel bir duruş sergileyebilmesi için kurumsal kimlik tasarımı çok önemlidir. Yapılan çalışmalarda; logonun nerede duracağına, hangi renklerin nerede kullanılacağına kadar oluşturulan kurallar etkin sonuçlar ortaya koyar.

Google’da reklam çıkıyoruz, ama SEO’dan istediğimiz verimi alamıyoruz. Sebebi nedir?

Firmanızın istenen etkileşimi sağlayabilmesi için; internetteki varlığının bir bütün olarak ele alınması gerekir. Google; alakalı içeriklere sahip, profesyonel yapıdaki çalışmaları destekler, benzer çalışmalar arasından en iyisini arama motorunda arama yapan kişinin karşısına çıkarmayı amaçlar.

SEM/ SEO Farkı Nedir?

SEO (arama motoru optimizasyonu) ve SEM (arama motoru pazarlaması) çoğunlukla birbiri yerine kullanılan ifadelerdir ancak farklı süreçlere hizmet eder.

SEO  (Search Engine Optimization – Arama Motoru Optimizasyonu) Web sitenizin kodlama sürecinden başlayarak yayın sonrası süreçte devam eden sürekli bir servistir. Farklı metodlar uygulanarak arama motorlarının organik sonuçlarında sitenizin üst sıralarda yer almasını sağlar.

SEM (Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması) dijital reklam satın alma hizmetidir. Arama sonuçlarında diğer web sitelerinin önüne geçme işleminin, arama motorlarına ödenen belirli ücretler ile sağlanmasıdır. SEM faaliyetleri çeşitli isimlerle de anılmaktadır. Bunun en bilineni Google Ads hizmetidir.

Seo uzun süreçli ve sabır isteyen çalışmaları kapsar ve uzun vadede kalıcı fayda sağlar. SEM ise kısa zamanda, hızlı fayda sağlayan bütçeye bağlı bir işlemdir.

Grafik Tasarım ile UX/UI Tasarım Farkı Nedir?

Grafik tasarım, dijital görsellerin işlenerek alanına uygun hale getirilme sürecinin tamamını kapsar. Sosyal medya görsel tasarımından broşür tasarımına kadar geniş bir yelpazede ele alınabilir. UX/UI tasarım, kullanıcı alışkanlıklarının ve deneyimlerinin (UX) arayüz tasarım (UI) sürecine dahil edildiği uzmanlık alanıdır. Özellikle bir web sitesi dizayn edilirken UX, arayüz tasarımı yapmaktan çok kullanıcıların tasarım üzerindeki etkileşiminin nasıl olacağı ile ilgilenir. UI ise grafik elementlerinden oluşan tasarımsal işlemlerdir.

Kurumsal Yazılım Geliştirme

Firmamıza özel olarak oluşturulan yazılımların yönetimi nasıl gerçekleşir?

Firmanızın belirlediği ölçekte yönetici, personel için sistem üzerinde yetkilendirme gerçekleşir. Firmanızın belirlediği doğrultuda çalışan özelinde sistemde bulunan ilgili alana erişim artırılabilir veya azaltılabilir.

Firmamız için oluşturulan raporlama ve izlem (BI) üzerinde verileri nasıl kullanabiliriz?

Raporlama araçları size profesyonel bir çalışma alanı yaratır. Sahip olduğunuz verileri farklı şekilde kullanabilir, görselleştirerek zenginleştirebilir, doğru sonuçlara hızla ulaşabilir veya yöneticinize profesyonel bir formatta etkin bir rapor sunabilirsiniz.

Danışmanlık

Dijital dönüşüm danışmanlığının aşamaları nelerdir?

Firmanızın iş süreçlerinde maksimum verimin alınabilmesi için, firmanız ihtiyaç ve geliştirilecek alanların tespiti yapılır. Firma talepleri göz önüne alınarak projelendirilir. Firmanın sistemden verim sağlayabilmesi için, saha keşfi yapılarak network ve altyapı sistemlerinin uygunluğu raporlanır.

Dijital dönüşüm danışmanınız; firmanızın yol haritasını oluşturarak, teknik, teknolojik alanlara ait tüm süreçlerde en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar, proje sırasında ve sonrasında karşılaşılabilecek sorunların önlemlerini alır.

KVKK danışmanı ile çalışmak neden önemlidir?

Firmanızda bulunan müşterilerinize veya personellerinize ait tüm kişisel verilerin kanunlar uyarınca korunması ve bu kapsamda verinin kullanımı, saklanması gibi tüm durumlar için gerekli izinlerin ve işlemlerin yapılması, tüm bu kişisel verilerin firmanız için risk unsuru haline gelmemesi ve cezai durumlara sebep olmaması için kontrol altında tutulması gerekir.

Operasyon

Siber güvenlik ne değildir?

Siber güvenlik, firmanızın iç ve dış ortamlarda kontrollü bir şekilde veri alışverişi yapabilmesini ve iş yapısında gerekli işlemleri güvenle gerçekleştirebilmesini sağlar. Siber güvenlik; işleyişi etkileyecek şekilde iletişim, işlem kısıtlaması gerektiren bir çalışma alanı yaratmaz.

facebook icon instagram icon youtube icon linkedin icon twitter icon
predoova logo dncore logo dnserver logo cios logo
ssl icon
Kurumsal Firmamız Hakkında Kurumsal Bilgiler Departmanlarımız Sosyal Sorumluluk Müşterilerimiz İş Ortaklarımız Çözüm Ortaklarımız Kariyer
Çözümlerimiz Web Uygulama & Geliştirme Kurumsal Yazılım Geliştirme İnteraktif Danışmanlık Veri Merkezi ve Bulut Operasyon
İletişim SSS İletişim Formu Çağrı Merkezi Lokasyon
Daha Fazla... Teknolojilerimiz Haberler DN Blog